Știri și evenimente

20-09-2019

Invitatie de participare

Invitaţie de participare la procedura de atribuire
a contractului de lucrări având ca obiect:

" Imbracaminte bituminoasa usoara pe DJ 117A, intre km 6+030 - 6+970, comuna Solont, judetul Bacau"

ZIUA INFORMĂRII PREVENTIVE
13-08-2019

ZIUA INFORMĂRII PREVENTIVE

Unele persoane superstiţioase consideră ziua de "Marţi 13" o zi cu ghinion, dar noi vă spunem că nu este chiar aşa. De multe ori "ghinionul" ni-l facem şi singuri, prin lipsa informaţiilor. Putem preveni acest lucru, informându-ne, pentru că aşa cum spunea celebrul John Davison Rockefeller - "un om informat este un om puternic". Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a stabilit ca, începând cu anul 2011, fiecare dată de 13 ce pică marţea, să fie declarată "ZIUA INFORMĂRII PREVENTIVE".

18-02-2019

CONCURS OCUPARE POST

Primaria comunei Solonț, organizează concurs de recutare pentru ocuparea a unei funcții de CONSILIER I în cadrul compartimentului protecție civilă

12-02-2019

BULETIN INFORMATIV

BULETIN INFORMATIV PUBLICAT IN CONFORMITATE CU PREVEDERILE LEGII 544/2001 PRIVIND LIBERUL ACCES LA INFORMATIILE DE INTERES PUBLIC

Buletin de avertizare fitosanitar
16-04-2018

Buletin de avertizare fitosanitar

Buletin de avertizare fitosanitar - vita de vie

Newsletter

Înscrieți-vă la newsletterul primăriei și veți fi la curent cu ultimele informații.