PESTA PORCINA AFRICANA – PROGRAM DE MASURI

COMUNA SOLONT SE AFLA IN ZONA DE SUPRAVEGHERE. Pentru focarul din Pârjol, sunt sub atenție comunele Balcani (Frumoasa, Balcani, Schitu Frumoasa), Pârjol (Băsești, Hemieni), Solonț (Cucuieți, Sărata, Solonț), Măgirești (Stănești, Măgiresti, Șesuri), Ardeoani (Ardeoani, Leontinești), Poduri (Cornet), Berești Tazlau (Tescani), Scorțeni (Florești, Scorțeni, Stejaru, Grigoreni, Bogdănești), Strugari (Cetățuia, Strugari), Mărgineni (Podiș), Blăgești (Poiana Negustorului).

Unitatea Locală de Sprijin Solonț, Incepand cu data de 26.11.2019 va incepe efectuarea uni recesamânt al tuturor exploatațiilor din comună, în vederea efectuării unui examen clinic al porcilor și a unui control al registrului și al mărcilor de indentitate a porcilor.

Nume Data Fișier
PROGRAM DE MASURI PPA 24479 -21.11.2019.pdf 23/11/2019 Descarcă